Ugunsdzēsības krāni

Ugunsdrošības ūdensvada sistēma sastāv no dažādiem elementiem, kuru skaitā ir arī krāni ūdens padevei. Tie tiek uzstādīti uz speciāliem posteņiem, lai būtu iespējams ātri pieslēgt ugunsdzēsības šļūteni uzliesmojuma gadījumā. Šīs ierīces ir viens no svarīgākajiem sistēmas komponentiem, jo to defekti var novest pie tā, ka nebūs iespējama ūdens padeve. Tieši tāpēc ugunsdrošības prasības nosaka nepieciešamību pārbaudīt krānu darba kārtību un to savlaicīgu nomaiņu.

#PreceCena 
1 Ugunsdzēsības vītņveida krāns Ø 25 mm. (bronza / alumīnijs) 9.81 € Pasūtīt
2 Ugunsdzēsības vītņveida krāns Ø 51 mm. (alumīnijs) 17.35 € Pasūtīt
3 Ugunsdzēsības vītņveida krāns Ø 38 mm. (bronza / alumīnijs) 19.63 € Pasūtīt
4 Ugunsdzēsības vītņveida krāns Ø 51 mm. (bronza / alumīnijs) 30.37 € Pasūtīt
5 Ugunsdzēsības vītņveida krāns Ø 66 mm. (bronza / alumīnijs) 40.89 € Pasūtīt

Uzdevums un izmantošana

Krāns, vārsts un ventilis ir svarīgas aprīkojuma daļas. Krāni var tikt izmantoti pildnēs un hidrantos, kā arī uzstādīti kā bloķēšanas armatūra centrālam ūdensvadam. Atvērot vārstu notiek ūdens piegāde caur šļūteni tieši pie uzliesmojuma vietas.

Ugunsdrošības noteikumu prasības nosaka krānu izvietošanas noteikumus atkarībā no objekta īpatnībām. Tie tiek uzstādīti gan ražošanas, gan dzīvojamās telpās. Ir arī prasības to uzstādīšanai, attālumam no grīdas, darbības rādiusam un citām ekspluatācijas īpatnībām. Ugunsdzēsības krānu stāvokļa pārbaude ir obligāts akts uzņēmumā vai organizācijā, un tās tiek veiktas regulāri noteiktajā laikā.

Prasības ugunsdzēsības krāniem

Ir standarta prasības, kas jāievēro izgatavojot ugunsdzēsības krānus:

  • Svarīga loma ir konstrukcijas stiprībai, izstrādājumam ir jābūt izturīgam un ar ilgu kalpošanas termiņu, tāpēc tā izgatavošanai izvēlas izturīgus materiālus, piemēram kaļamais čuguns vai bronzas un misiņa sakausējumi.
  • Krānam ir jādarbojas temperatūras apstākļos no +5 līdz +70, kā arī pie 16 kgs/cm2 liela spiediena.
  • Ir dažādi tipveida izmēri šāda tipa armatūrai.
  • Krāniem ir iekšējas un ārējas vītnes, lai pie tiem varētu piestiprināt jebkuru aprīkojumu. Tāpat tiem ir jābūt aprīkotiem ar saliektu mezglu ugunsdzēsības šļūteņu pieslēgšanai.

Izstrādājumu īpašības

Ņemot vērā, ka ūdensvada aprīkojums var būt dažāds, arī krānus ražo ar dažādām konfigurācijām, lai atvieglotu šo ierīču montāžu. Izstrādājumi var būt ar taisnu vai stūra virzienu - ar 90 un 125 leņķi. Obligāts nosacījums ir korekta krāna izvietošana – tas nevar tikt izvietots ar spararatu uz leju.