Ugunsdzēšamie aparāti

Saskaņā ar ugunsdrošības prasībām uzņēmuma vai organizācijas teritorijā obligāti jābūt ugunsdzēšamajiem aparātiem. Atkarībā no konstrukcijas ugunsdzēšamie aparāti var būt pārvietojamie vai pārnesamie. Tie ir paredzēti izmantošanai atklāta ugunsgrēka gadījumā. Ugunsdzēšamā aparāta iekšā ir speciāla viela vai maisījums, kas spēj dzēst uguni un novērst ugunsgrēka izplatīšanos. Maisījuma sastāvs var būt dažāds atkarībā no aprīkojuma veida.

Ugunsdzēšamā aparāta izvēle ir atkarīga no objekta īpatnībām un rekomendācijām saskaņā ar ugunsdrošības prasībām.

Pulvera ugunsdzēšamie aparāti

Pulvera ugunsdzēšamie aparāti – efektīvi novērš naftas rūpniecības produktu un citu viegli uzliesmojošo šķidrumu uzliesmojumus. Tie ir iekļauti arī transportlīdzekļu obligātajā aprīkojumā.

#PreceCena 
1 Pulvera ugunsdzēsības aparāts PA-1 (8A 21B) 11.50 € Pasūtīt
2 Pulvera ugunsdzēsības aparāts PA-2 (13A 89B) 16.34 € Pasūtīt
3 Pulvera ugunsdzēsības aparāts PA-4 (21A 144B) 24.96 € Pasūtīt
4 Pulvera ugunsdzēsības aparāts PA-6 (43A 233B) 38.85 € Pasūtīt
5 Pulvera ugunsdzēsības aparāts PA-6, 245 kV. (34A 233B) 38.85 € Pasūtīt
6 Pulvera ugunsdzēsības aparāts PA-6 (55A 233B C) 46.83 € Pasūtīt

Putu ugunsdzēšamie aparāti

Gaisa-putu ugunsdzēšamie aparāti to izmantošanas laikā veido putu masu, kas tiks galā ar uguns dzēšanu uz cietām virsmām un dažādiem karstajiem materiāliem. Tādi ugunsdzēšamie aparāti tiek uzstādīti noliktavās un koka būvēs.

#PreceCena 
1 Putu ugunsdzēsības aparāts ABF 2 kg. (F klases) 39.93 € Pasūtīt
2 Putu ugunsdzēsības aparāts ABF 6 kg. (F klases) 67.76 € Pasūtīt

Ogļskābās gāzes ugunsdzēšamie aparāti

Ogļskābās gāzes ugunsdzēšamie aparāti tiek izmantoti vietās, kur degšana var notikt bez skābekļa pieejamības, ka arī elektroaprīkojumā, degvielas uzpildes stacijās, kā arī krāsu un laku rūpniecībā. Tie nevar tikt izmantoti, ja ir noticis koka konstrukciju uzliesmojums.

Ugunsdzēšamā aparāta konstrukcija

Ir divu veidu ierīces – pārvietojamas un pārnēsājamas. Pirmās parasti ir balonu veidā, sarkanā krāsa, konstrukcijā ir paredzēts bloķēšanas mehānisms un sprausla. Otrās atšķiras ar lielākiem gabarītiem un tiek izmantotas kā industriālais drošības aprīkojums. Tām ir manometrs, savienojuma caurule, kā arī riteņi pārvietošanai pa teritoriju.

Darbības princips

Ugunsdzēšamo aparātu darbības princips ir līdzīgs neatkarībā no tā kāda veida ierīce tā ir. Lai to iedarbinātu ir nepieciešams izvilkt tapu uz bloķēšanas ierīces un piespiest ar spēku. Rezultātā no sprauslas izgāzīsies dzēšanas līdzekļa strūkla zem spiediena. Ņemot vērā to, ka ugunsdzēšamais aparāts sāk strādāt uzreiz pēc bloķēšanas ierīces izvilkšanas, nepieciešams vispirms pavērst to uzliesmojuma virzienā, lai dzēšanas līdzeklis tiktu uz uguns.