Dūmu detektori, trauksmes pogas un sirēnas

Ugunsdrošības sistēma sastāv no dažādām komponentēm, kuru skaitā ir dažādas ierīces, kas ir paredzētas paziņošanai par ārkārtas situāciju. Teritorijā tiek uzstādīti speciālie dūmu detektori kas reaģē uz piedūmošanas rašanos un nosuta atbilstošu signālu sistēmai. Tā izmanto skaņas un gaismas līdzekļus, lai izsauktu trauksmi un paziņotu par to, ka ir nepieciešams nekavējoties evakuēties.

#PreceCena 
1 Dūmu detektors PW-507S 6.85 € Pasūtīt
2 Fotoelektriskais dūmu detektors EP 212-41M 8.19 € Pasūtīt
3 Oglekļa Monoksīda detektors RM370 29.95 € Pasūtīt
4 Kustību detektors KD-119 16.37 € Pasūtīt
5 Trauksmes atklāšanas poga IPR 513-10 8.80 € Pasūtīt

Izmantojamie elementi: dūmu detektori, trauksmes pogas un sirēnas

Izziņošanas sistēma ir obligāta dažādiem uzņēmumiem un objektiem. Tā var sastāvēt no dažāda veida ierīcēm. Detektori un sensori atbild par situācijas noteikšanu piedūmošanas vai temperatūras paaugstināšanas gadījumā. Šajos gadījumos nostrādā atbilstošais signāls. Trauksmes pogas palīdz iedarbināt ugunsdrošības sistēmu un dot signālu par uzliesmojumu.

Sirēnas un gaismas zīmes kalpo par signālu evakuācijas uzsākšanai. Sirēna var atskaņot gaismas signālu vai kādu balss paziņojumu, kas izziņo par bīstamu situāciju.

Izziņošanas sistēmu veidi

Pēc izvietojuma un uzstādīšanas veida izziņošanas sistēma var būt lokāla vai centralizēta. Atšķir arī sistēmu veidus atkarībā no tā, kādas ierīces tajās ietilpst:

  • Visvienkāršākais variants paredz tikai skaņas izziņošanas sistēmas - speciālas sirēnas, uzstādīšanu.
  • Var tikt izmantota skaņas signalizācijas un brīdinājuma zīmju, kas norāda uz evakuācijas izejām, kombinācija.
  • Ir iespējams uzstādīt izziņošanu ar balss signālu kombinācijā ar zīmēm. Šajā gadījumā sirēna nav obligāta.
  • Sarežģītāka sistēma iekļauj norādes evakuācijas virziena apzīmēšanai, teritorijas sadalīšanu atsevišķās izziņošanas zonās, iespēju sazināties ar ugunsdzēsības posteni.

Izziņošanas sistēma tiek izvēlēta ievērojot objekta īpašības. Visvienkāršākās tiek uzstādītas nelielās telpās, veikalos un nelielos birojos. Sarežģītas un centralizētas sistēmas tiek izmantotas daudzstāvu ēkās un lielos objektos. Ir noteiktas prasības sistēmu uzstādīšanai un aprīkošanai. Izziņošanas sistēmas esamība ļauj savlaicīgi veikt evakuāciju, izvairīties no jucekļa un haosa nestandarta situācijās.